Yazma Sırası Sende

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı Koordinasyonunda “Yüzüncü Yıl Marş Yarışması” düzenledi.

EĞİTİM 26.01.2023 00:43:00 0
Yazma Sırası Sende

Yazma Sırası Sende   Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı Koordinasyonunda “Yüzüncü Yıl Marş Yarışması” düzenledi. Korkmadık Destanlar yazdık, Cumhuriyeti Kurduk,çalıştık çalıştık çok çalıştık, Hiç yılmadık ve hiç durmadık,Güçlü ve Bağımsız bir Türkiye için hep çalıştık , Nice Zaferler nice başarılar kazandık, Geçmişimizi de unutmadık  sloganıyla düzenlenen yarışma ile ilgili proje hakıknda da şu bilgiler verildi: “Büyük ve Güçlü Türkiye hedefiyle insanlığa hizmeti şeref sayan necip Türk Milleti’nin her bireyini yine ve yeniden aynı değerler etrafında buluşturacak söz ve nağme bütünlüğü olan bir eserle özetlemeyi, buluşturmayı ve coşturmayı gaye ediniyoruz. Asırlardır üç kıtada devletler kuran, hürriyetine prangalar vurulamayan özgürlük aşığı, çağlardan çağlara, kıtalardan kıtalara at koşturan, birçok ulusal unsuru bir araya getirerek üç kıtaya adalet dağıtan, akıl ve gönül dengesini kurarak ilim ve irfan sahasında dünyaya kutup yıldızı misali büyük değerler sunan İslam Medeniyetine Türkistan ve dahi İstanbul yorumu ile ana rengini vererek en büyük katkıyı sağlayan bunun yanı sıra her türlü yokluk ve felaketten büyük gayret ve heyecanla yeniden doğan azim ve iradenin sahibi; Yaratılanı Yaradan’dan ötürü seven, sayan, bir tutan Yüce Milletimizi gayemize ortak ediyoruz.

HALKA ARZ 30 NİSAN'DA  “

Bekleyen ve beklenen” farkındalığını vurgulayacak, hür ve adil düşüncenin dünyaya hâkim olmasını şiar edinecek ve “Dünya Beşten Büyüktür” düsturu ile insanlığı eşit paydada tutacak; “Ana Vatan, Mavi Vatan, Yavru Vatan, Dost ve Kardeş Vatanlar” ülküsünü sinesinde yıkılmaz bir iman gibi tutup cihana barış ve tevhidi haykıracak; mazlumların umudu, zalimlerin korkusu örnek bir neslin ses rengi olarak söylenecek bir marşın sevdasındayız. Son üç asrın durağan ve gerileyen makûs talihini tersine çeviren, çeyrek asır içinde asırlara bedel hamleler yaparak ülkemizi bölgesinde ve dünyada ön saflara çeken ve söz sahibi yapan iradenin rengini yansıtacak, her alandaki yükselişimizi tarihi bütünlük içinde ele alacak bir marşın çabasındayız. Hep birlikte yazacağımız, hep birlikte besteleyeceğimiz ve hep bir birlikte söyleyeceğimiz bir marşla 100. yılımızda bütün dünyaya devletimizin ilelebet payidar olacağını, dahilî ve haricî bedbahtlara, “Devlet-i Ebed Müddet” diyerek coşkuyla haykırmayı istiyoruz.

Sesimiz yani YÜZÜNCÜ YIL

 marşımız dosta güven, düşmana korku salsın. Bu bilinç ve heyecanın ete kemiğe bürünerek neticeye ermesini temenni ederek çalışmamızın ülkemize hayırlar getirmesini arzu eder, derin saygılarımızla; Yüce Türk milletinin takdirine sunarız.” Yarışma ile ilgili güftelerin toplanması 29 Aralık 2022 ile 31 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 6 Şubat 2023 güfte sonuçlarının açıklanması ile 31 Mart 2023 tarihine kadar da marş bestelerinin toplanması, 7 Nisan 2023 tarihine kadar marşların değerlendirilmesi, 29 Nisan 2023 tarihine kadar Aranje ve stüdyo çalışmaları, 30 Nisan 2023 Halka arz, süreçleri yaşanacağı duyuruldu.

 


KILIÇOĞLU YENİDEN KIRIKHAN CHP İLÇE BAŞKANI

Hatay’daki CHP kongrelerine itiraz

Başkan Savaş: İktidar Hatay'a fitre gibi pay ayırıyor

Hatay İskenderun'da riskli şartlarda altyapı yenilemesi

'Faizsiz 2 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Uygulaması Başlatıldı

Bakan Bolat, İskenderun Limanı’nda İncelemelerde Bulundu

HBB’NİN BETON ASFALT ATAĞI DEFNE’DE

MHP HEYETİNDEN YAYLADAĞI TEMASLARI

KUMLU GÜNDEN GÜNE GÜZELLEŞİYOR

MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI BAHÇELİ’YE BRİFİNG VERDİ

Hatay`da şüpheli paketten uyuşturucu çıktı

İSKENDERUN?DA ARAÇ YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

ARAÇ UÇURUMA YUVARLANDI; 1 ÖLÜ, 4 YARALI

Samandağ`da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Piyasa değeri 1 milyon lira değerinde yakıt ele geçirildi

Hatay`da kenevir operasyonu

Hatay`da kaçak sigara operasyonu

SAMANDAĞ?DA SAMAN YÜKLÜ KAMYON ALEV ALDI

Hastanede korkutan yangın

Çöp ev boşaltıldı, sahipleri hastaneye götürüldü