Özgür Özel, Hatay'daki protestoların hedefi olan Lütfü Savaş'la ilgili ilk kez konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'daki anma töreni sırasında istifa çağrıları yapılan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'la ilgili ilk kez konuştu.

12.02.2024 09:58:00 0
Özgür Özel, Hatay

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'daki anma töreni sırasında istifa çağrıları yapılan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'la ilgili ilk kez konuştu. Özel, "100 söz protesto vardıysa 99'u hükümete yönelikti ama hükümete yönelik kaynaklara göre Lütfü savaş protesto edildi. Evet Lütfü beye de sitem cümlelerini duyduk. Milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz." dedi.

6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay'da düzenlenen anma törenleri sırasında istifa çağrıları yapılan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylıktan alınacağı iddiaları gündemden düşmüyor.

Konuyla ilgili ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hatay'da aday değişikliği olacak mı?" sorusuna Özel, "Milletin sesini duymak, sandıktan önce yapılan çok yüksek örneklemle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görüyorsak müdahale ediyoruz, görürsek ederiz." dedi.

 

Gazetecilerin gündemdeki sorularına yanıt veren Özel'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Biz şunu söyledik; 'Bütün siyasi partilerle açık iletişim halindeyiz.' Bizim DEM'le yaptığımız görüşme gözünüzün önündedir. Ama bazı görüşmeleri hangi mecralarda kimlerin, ne vaatlerle yürüttüğünü millet sormaktadır. Bizim kimsenin çıkaracağı adaya da, çıkarmadığı adaya da bir lafımız yoktur. Ama aday çıkarmama durumunda bize dünya kadar hakareti bize layık görenlerin şimdi bu millete özür borçları vardır. Ben hem DEM Parti'nin hem Yeniden Refah Partisi'nin hem de bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum.

HATAY'DAKİ PROTESTOLAR

Hatay'da protestolar yaşandı. 100 söz protesto vardıysa 99'u hükümete yönelikti. Ama hükümete yönelik kaynaklar 'Lütfü Savaş protesto edildi' dedi. Evet, Lütfü Bey'e yönelik sitem cümlelerini hep birlikte duyduk. Siyaset, vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır.

Yaptığımız anketler bize bir şehirde yanlış yaptığımız sinyalini veriyorsa ya da verirse bu değerlendirilir. Meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir, fikir verir."


 


KILIÇOĞLU YENİDEN KIRIKHAN CHP İLÇE BAŞKANI

Hatay’daki CHP kongrelerine itiraz

Başkan Savaş: İktidar Hatay'a fitre gibi pay ayırıyor

Hatay İskenderun'da riskli şartlarda altyapı yenilemesi

'Faizsiz 2 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Uygulaması Başlatıldı

Bakan Bolat, İskenderun Limanı’nda İncelemelerde Bulundu

HBB’NİN BETON ASFALT ATAĞI DEFNE’DE

MHP HEYETİNDEN YAYLADAĞI TEMASLARI

KUMLU GÜNDEN GÜNE GÜZELLEŞİYOR

MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI BAHÇELİ’YE BRİFİNG VERDİ

Hatay`da şüpheli paketten uyuşturucu çıktı

İSKENDERUN?DA ARAÇ YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

ARAÇ UÇURUMA YUVARLANDI; 1 ÖLÜ, 4 YARALI

Samandağ`da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Piyasa değeri 1 milyon lira değerinde yakıt ele geçirildi

Hatay`da kenevir operasyonu

Hatay`da kaçak sigara operasyonu

SAMANDAĞ?DA SAMAN YÜKLÜ KAMYON ALEV ALDI

Hastanede korkutan yangın

Çöp ev boşaltıldı, sahipleri hastaneye götürüldü